Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV

Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV
Kurs umożliwiający uzyskanie świadectwa kwalifikacji grupa I
Szkolenie ma na celu przygotowanie słuchaczy do egzaminu na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego w zakresie eksploatacji wybranych urządzeń, instalacji lub sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV.
Program szkolenia
Program nauczania kursu z zakresu elektryka został opracowany zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne z zakresu:
Eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych
Budowy urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych
Montażu urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych
Bezpieczeństwa
Po ukończeniu kursu zostanie zorganizowany egzamin zewnętrzny przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną nr 379 działającą przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku, powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki.
Szkolenie skierowane jest do
Uczestnikiem kursu „Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV” może być osoba, która:
- ma ukończone 18 lat
- zajmuje się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznychh
Sposób realizacji szkolenia
Szkolenie prowadzone jest w kameralnych grupach, co pozwala na indywidualne podejście i maksymalną jakość nauki.
Szkolenia prowadzone są w sposób przejrzysty i uporządkowany, z naciskiem na: bezpieczeństwo pracy i odpowiedzialność osób posiadających świadectwa kwalifikacyjne, najczęściej pojawiające się pytania egzaminacyjne.
Szkolenie kończy się egzaminem przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną i uzyskaniem uprawnień energetycznych.
Prowadzący
Trener posiadający kwalifikacje w zawodzie elektryka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w zawodzie. Od 2008 r. prowadzi zajęcia na kursach z zakresu urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Członek Energetycznej Komisji Kwalifikacyjnej.
Zapewniamy
W ramach szkolenia z zakresu elektryka zapewniamy:
- zajęcia teoretyczne przeprowadzone zgodnie z programem nauczania opracowanym w oparciu o Rozporządzenie MEN,
- profesjonalną kadrę dydaktyczną,
- materiały dydaktyczne,
- zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu "Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu do 1 kV" wraz z suplementem
- zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną
- uzyskanie świadectwa kwalifikacji grupa I (po pozytywnym zdaniu ww. egzaminu)
Czas trwania i termin kursu
Planowany termin rozpoczęcia kursu: marzec - kwiecień 2026r.
Program szkolenia obejmuje 50 godz. zajęć dydaktycznych realizowanych zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
Zajęcia będą odbywały się kilka razy w tygodniu, w godzinach dostosowanych do uczestników.
Ostateczne godziny spotkań zawsze ustalane są z kursantami na klika dni przed szkoleniem.
Zapisy i informacje
opiekun szkolenia: Monika Wawiórko
telefon: 86 272 64 27
mail: grajewo@zdz.białystok.pl
